Okradają metodą „na koło”

Co pewien czas do głogowskiej komendy policji wpływają zgłoszenia o kradzieżach pieniędzy, dokumentów czy wartościowych przedmiotów z samochodów, podczas wymiany przebitego koła.

– Okazuje się wtedy, że pokrzywdzony padł ofiarą przestępców działających metodą „na koło” – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Tego typu przestępcy zawsze działają w podobny sposób. Upatrują ofiar w okolicy banków, centrów handlowych, sklepów. Wybierają ludzi, którzy jeżdżą dobrymi samochodami, ale nie gardzą też innymi autami, zwłaszcza gdy w samochodzie znajduje się tylko kierowca i mają nadzieję na spory łup. Pod nieobecność właściciela auta przebijają oponę lub podstawiają specjalny kolec i czekają na powrót użytkownika samochodu.

Przestępcy wkraczają do akcji, gdy właściciel pojazdu zorientuje się, że „złapał gumę” i zaczyna wymieniać koło. Zajęty naprawą nie widzi wnętrza samochodu.

– Wtedy podbiegają, zabierają pozostawione w aucie wartościowe rzeczy, portfel, teczkę, laptop i znikają z łupem – dodaje Bogdan Kaleta.

Jak chronić się przed przestępcami? Policja radzi, by na czas naprawy koła zamknąć okna i drzwi auta, a przede wszystkim nie zostawiać na dachu lub masce samochodu żadnych przedmiotów. Właściciele aut z wykupionym ubezpieczeniem assistance powinni wezwać pomoc.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..