Obchody Dnia Weterana

W Głogowie rozpoczęły się obchody Dnia Weterana. Zainaugurowane zostały otwarciem wystawy zdjęć „Głogowianie na wojskowych misjach zagranicznych”.

Wystawę zdjęć można oglądać od piątku, 25 maja, w holu pływalni Chrobry Głogów. Najwięcej atrakcji w ramach obchodów Dnia Weterana zaplanowano na 29 maja. Obchody rozpoczną się msza świętą, a od południa przeniosą się na stadion Chrobrego.

– W sali konferencyjnej odbędą się zawody strzeleckie na symulatorze, a na parkingu przy stadionie zorganizowana zostanie specjalna strefa militarna, między innymi z patrolem rozminowania, stanowiskiem broni strzeleckiej, pojazdami militarnymi z II wojny światowej i udziałem wojsk amerykańskich – informuje Łukasz Jaremkiewicz z Chrobrego Głogów.

O godz. 12.00 odbędzie się mecz Chrobrego U-18 Głogów z Reprezentacją 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Żagań, a o 17.00 na stadionie mecz wieńczący całe obchody: Chrobry Głogów – Reprezentacja Wojska Polskiego.
Podczas spotkania aktywne będą strefa militarna, Strefa Małego Kibica oraz strefa cateringowa, przeprowadzona zostanie też zbiórka charytatywna na rzecz Joanny Konkel, dzielnej mamy walczącej z nowotworem.
Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Uzyskał on pozytywną opinię biura programu “Niepodległa” i będzie łączony z ogólnopolskimi obchodami rocznicy.
Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie Chrobry Głogów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..