Nowy sprzęt dla głogowskiej policji

Głogowskim policjantom łatwiej będzie teraz sprawdzić zawartość alkoholu czy narkotyków w organizmach kontrolowanych osób. A także pracować w trudnych warunkach, np. w nocy. To dzięki sprzętom zakupionym przez władze miasta.   

Komenda powiatowa głogowskiej policji wzbogaciła się o nowy sprzęt, który znacznie ułatwi pracę funkcjonariuszom.

– Chyba najbardziej oczekiwanym przez nas podarunkiem są narkotesty do urządzenia, które posiadamy od dłuższego czasu – mówił podinsp. Mariusz Bużdygan, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie. – Czterdzieści sztuk takich narkotestów z drukarką umożliwi nam pracę tego urządzenia.

Nowych sprzętów potrzebnych policjantom w ich codziennej służbie jest więcej, m.in. do szybkiego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Jest też sprzęt dla techników kryminalistyki: aparat, obiektyw i statyw, a także dodatkowe latarki, tak zwane czołówki, do pracy w trudnych warunkach, na przykład nocnych czy wieczornych – dodaje Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej komendy. – Są też latarki dla służb patrolowych i ruchu drogowego.

W sumie, wartość sprzętu, o jaki wzbogaciła się głogowska komenda policji sięga ponad 16 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel przekazały władze miasta.

Fot. Antonina Kasprzak

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..