Nowe mieszkania już czekają

Niebawem oddany zostanie do użytku jeden z dwóch nowych budynków wielorodzinnych przy ul. Wojska Polskiego w Polkowicach. Jest w nim 49 mieszkań.

Obecnie budynek przekazywany jest zarządcy, tj. Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Polkowicach. Są to dwa segmenty z łącznikiem. W mieszkaniach dwu- lub jednopokojowych zamieszka 49 rodzin. Standard mieszkań to tzw. wykończenie pod klucz.

– Wykończenie mieszkań daje możliwość zamieszkania bez konieczności wyposażania w podstawowy sprzęt, a jedyne wyposażenie, o jakie muszą zadbać przyszli lokatorzy to umeblowanie – informuje Tomasz Duszyński, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy  Polkowice.

Ściany zostały wykończone gładzią i pomalowane farbą emulsyjną. W łazienkach, zarówno na podłodze jak i na ścianach, są płytki, a także umywalki i wanny z bateriami oraz wc. Kuchnie wyposażone są w kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym, zlewozmywaki z bateriami i szafki. Mieszkania na parterze mają tarasy, a te powyżej – loggie lub balkony. Drugi budynek, także składający się z dwóch segmentów i o podobnym standardzie, powinien być gotowy do września. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking, docelowo mają być 92 miejsca postojowe. Cały teren zostanie oświetlony 30 lampami. Inwestycja kosztowała ponad 15 milionów złotych.

Budynki przeznaczone są mieszkalnictwo zarówno komunalne jak i socjalne. Prawo do przydziału mają m.in. osoby, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego ani zaległości czynszowych i spełniają kryterium dochodowe.

Fot. UG Polkowice

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
 1. ... pisze:

  Tylko szkoda, że młodzi którzy uczyli się poszli do pracy i zarabiają nie dostaną tych mieszkań nam zostaje tylko kredyt do końca życia… A ktoś kto się bawił 0 wykształcenia pracy dostaje za darmo takie są realia Polkowic. Zamiast inwestować w tych co starają się płacą podatki to się sponsoruje patologie 😉

 2. Git pisze:

  Do komentrza,prosze nie obrażać osob ktorzy czekaja na mieszkania od 20 lat,nie sa patologią,napewno osoby zadłużone i bez pracy nie otrzymają mieszkania trzeba wykazac dochod i brak zaległości,prosze sie zastanowić za nim cos się napisze.

  • .... pisze:

   Dokładnie dochód który nie przekracza ileś tam. Bo albo się nie chce pracować i pełen socjal albo słaba praca ponieważ zero wykształcenia. 20 lat czekają czyli 20 lat już byli na socjalnych mieszkaniach które wyglądają jak wyglądają wieżowce d-8 d-1 same z siebie tak się nie zdewastowaly. Nie mówię że nie powinny dostać, ale po prostu zrobić równe prawo, aby osoby które pracują uczyli się też dostawali te mieszkania, a nie tylko ci co mają mały dochód. Zabrzmi to może chamsko Ale taki mam pogląd, że jeżeli kogoś nie stać na dzieci czy inne rzeczy to po prostu ich nie robi. A zazwyczaj jest tak narobić dzieci socjal i mi się należy. Reszta co pracują normalnie itp itd niech robią na mnie biorą kredyty bo im się nie należy mieszkanie 😉

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..