Opublikowany: wt, Cze 12th, 2018

Nocny pożar na Miedzianej (FOTO)

Trzy jednostki straży pożarnej walczyły z nocnym pożarem budynków gospodarczych, do którego doszło w Wojcieszowie. Prawdopodobną przyczyną było pozostawienie niedogaszonego grilla w jednym z pomieszczeń.

Na miejscu zdarzenia jako pierwszy pojawił się zastęp z miejscowej jednostki OSP. Chwilę później dojechali również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi. Ogniem zajęte były pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na tyłach budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Miedzianej.

Ratownicy, po zabezpieczeniu terenu działań, natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. W tym celu rozwinięto trzy linie gaśnicze. Z uwagi na zagrożenie objęcia pożarem sąsiednich zabudowań, na miejsce zdarzenia zadysponowano kolejne siły i środki z OSP Świerzawa.

Po okiełznaniu płomieni, strażacy dogasili jeszcze zarzewia ognia mieszczące się w dachu zabudowań gospodarczych. Na szczęście pożar nie przeniósł się na budynek wielorodzinny, który znajdował się w bardzo bliskiej odległości.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było pozostawienie niedogaszonego grilla w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Straty zostały wstępnie oszacowane na pięć tysięcy złotych.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..