Opublikowany: nie, Cze 3rd, 2018

Nocny pożar koło Świerzawy (FOTO)

Trzy jednostki straży pożarnej walczyły z pożarem pozostałości roślinnych, do którego doszło późnym wieczorem w okolicach Świerzawy. Akcja gaśnicza trwała niecałe dwie godziny.

Około godz. 22.00 do dyżurnego złotoryjskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej wpłynęła informacja o tym, że pomiędzy Świerzawą a Lubiechową palą się pozostałości roślinne. Na miejsce natychmiast przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi oraz ochotnicy ze Świerzawy i Sokołowca.

Po przyjeździe okazało się pożar objął powierzchnię ok. 30 m kw. Płonęły głównie gałęzie, trociny i inne resztki roślin. Strażacy w niecałe dwie godziny uporali się z zagrożeniem, a akcja gaśnicza trwała prawie do północy. Do ugaszenia pożaru użyto dziesięciu metrów sześciennych wody. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

.

Fot. OSP Świerzawa

 

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..