Opublikowany: czw, Wrz 12th, 2019

Noc Muzeów znowu w parku Leśnym

Wystawy historyczne i rekonstruktorzy w strojach z epoki – to między innymi czeka na wszystkich, którzy w najbliższy weekend przyjdą do parku Leśnego w Lubinie. Już po raz drugi w tym roku w naszym mieście odbędzie się Noc Muzeów.

– Tym razem Noc Muzeów odbędzie się wyłącznie w parku, zapraszamy w najbliższy weekend, 14 i 15 września, od godziny 10 do 19. Atrakcji nie zabraknie na pewno – zapewnia Olga Spiak z Muzeum Historycznego w Lubinie, które organizuje wydarzenie.

Będzie można obejrzeć cztery niezwykle klimatyczne wystawy historyczne, po których oprowadzać będą rekonstruktorzy w strojach z epoki.

– Myślę, że część lubinian zdążyła się już zapoznać ze ścieżką edukacyjną Wielka Wojna, została ona jednak troszeczkę rozbudowana, więc zapraszamy. Dwie wystawy będą się mieścić w bunkrach, do tego będzie jedna plenerowa – wylicza Spiak.

Najbardziej widowiskową częścią programu będą inscenizacje wydarzeń historycznych, takich jak Wielka Wojna, operacja Market Garden oraz Wrzesień ‘39, w których weźmie udział łącznie 80 rekonstruktorów. Ponadto będą pokazy musztry, ćwiczenia z bagnetem, pokaz mody ubioru codziennego z pierwszej połowy XX wieku, prezentacje uzbrojenia, wyposażenia i umundurowania wojskowego, a także dioramy historyczne.

W sobotę w parku Leśnym pojawią się także zabytkowe samochody. Auta biorące tego dnia udział w Lubińskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych o godzinie 16 z rynku wyruszą w trasę, przejadą przez miasto, by dotrzeć do parku.

Wstęp na Noc Muzeów jest bezpłatny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..