Opublikowany: wt, Lis 28th, 2017

Nie rezygnują się z remontu ul. Odrzańskiej

Urząd Miejski w Złotoryi już po raz trzeci ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Odrzańskiej. Czy tym razem wpłynie oferta, która spełni oczekiwania ratusza?

Pierwszy przetarg dotyczący przebudowy ul. Odrzańskiej ogłoszono na początku września tego roku. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Wobec całkowitego braku zainteresowania potencjalnych wykonawców, ogłoszenie zostało ponowione. W drugim podejściu do złotoryjskiego magistratu wpłynęły dwie oferty. Obie jednak znacznie, bo o ponad 120 tys. zł, przewyższały cenę, jaką na ten cel zamierzał przeznaczyć miejscowy ratusz, czyli 252 tys. zł. W związku z tym burmistrz Robert Pawłowski podjął decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego, o czym pisaliśmy tutaj.

Mieszkańcy ul. Odrzańskiej mogą mieć jednak nadzieję, że jezdnia przed ich posesjami zostanie wkrótce utwardzona. Urząd Miejski w Złotoryi ogłosił bowiem kolejny przetarg na to zadanie. Oferty można składać do 14 grudnia do godz. 10. W pierwszej kolejności pod uwagę będzie brane kryterium ceny, a następnie okres gwarancji, który powinien wynosić co najmniej 36 miesięcy. Zgodnie z zapisami Specyfikacji Istotnych warunków Zamówienia prace remontowe powinny zostać ukończone do 31 maja przyszłego roku.

Ulica Odrzańska jest jedną z odnóg ulicy Nad Zalewem. Remontem ma zostać objęty odcinek o długości 195 metrów, na którym powstanie jezdnia o szerokości od 3,5 do 4,5 m wraz z poboczami o zmiennych szerokościach od 1,1 do 3,2 m. Ponadto wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, a także ustawione nowe znakowanie pionowe.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..