Opublikowany: nie, Mar 11th, 2018

Marianna Łaba w Gaworzycach

Koncert solistki Filharmonii Lwowskiej Marianny Łaby odbędzie się w czwartek, 15 marca, w sali kominkowej pałacu w Gaworzycach. Początek o godz. 16.30.

Na występ artystki zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Gaworzycach.

– Koncert ma charakter rozrywkowy, a w repertuarze znalazły się między innymi takie światowe przeboje jak: „Memory” czy „Time to say goodbye” – zapowiadają organizatorzy. – Artystce towarzyszyć będzie akompaniujący na klawiszach Igor Maceluch.

Po występie można będzie kupić płytę artystki, w cenie 20 zł.

Już wieku czterech lat Marianna Łaba rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu i skrzypiec w miejscowości Chuście (Zakarpacie) na Ukrainie. Matka artystki pochodzi z węgierskiej rodziny, a jej korzenie sięgają też polskiej hrabiny Kulczewskiej. Łaba jest absolwentką Lwowskiej Akademii Muzycznej. W 1998 r. uczestniczyła w koncertach „Kammern Oper Göttingen” w Niemczech. Potem wraz z Teatrem Opery Lwowskiej koncertowała we Włoszech. Rok 2006 przyniósł serię koncertów zatytułowanych „Gala-Strauss” w wielu krajach Europy, na zaproszenie orkiestry symfonicznej K&K Philharmoniker. Artystka jest solistką Filharmonii Lwowskiej i Lwowskiej Sali Organowej, a od 2008 r. – zespołu muzyki dawnej Lwowscy Minstrele. Brała udział w licznych konkursach i festiwalach muzycznych w całej Polsce. Ostatni jej znaczący występ w naszym kraju odbył się we wrześniu 2016 r. podczas Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Gaworzycach

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..