Opublikowany: pt, Gru 9th, 2016

LUBIN. Nastroją świątecznie, poczęstują ciastem I barszczem

lubinskie-betlejem-2-766x510Pachnące ciasta, wspólne kolędowanie, kiermasz z różnościami, a także po raz pierwszy gorący barszcz i grochówka, czyli smaczna zbiórka na plac zabaw dla dzieci – to wszystko czeka na lubinian, którzy w najbliższą sobotę, 10 grudnia przyjdą do Muzy na Lubińskie Betlejem.

Jak co roku, w holu Muzy rozstawione zostaną stoiska z różnościami. Na 34 straganach będzie można kupić między innymi ozdoby i kartki świąteczne, zabawki ekologiczne, artykuły robione na szydełku, a także pierniki. Jarmark będzie czynny od godziny 10 do 16.

Lubińskie Betlejem to jednak nie tylko kiermasz, ale również występy artystyczne młodszych i starszych oraz wspólne kolędowanie.

Na dużej scenie Muzy od godziny 10 do 15 występować będą dzieci ze żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, a także starsi mieszkańcy Lubina oraz zespoły z Domu Dziennego Pobytu Senior.

– W tym roku mamy bardzo dużo licznych zespołów. Myślę, że w sumie wystąpi około tysiąca artystów – dodaje Elżbieta Miklis, jedna z organizatorek Lubińskiego Betlejem.

umJak zwykle nie zabraknie także przepysznych ciast pieczonych przez seniorów. W tym roku królować będą serniki. Będzie między innymi sernik tradycyjny oraz z makiem, a także rogaliki z marmoladą. Organizatorzy Lubińskiego Betlejem będą częstować wypiekami bezpłatnie, do tego podawana będzie kawa i herbata.

– Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Wstęp jest oczywiście bezpłatny – zachęca do przyjścia do Centrum Kultury Muza 10 grudnia Elżbieta Miklis.

W tym roku po raz pierwszy będzie można nie tylko spróbować smakowitych wypieków, ale i gorącego barszczu oraz grochówki ważonej na „żywym ogniu” i wydawanej prosto z oryginalnej kuchni polowej. Przy okazji odbędzie się akcja charytatywna, podczas której zbierane będą pieniądze na plac zabaw dla dzieci z Domu Samotnych Matek w Pobiednej w Górach Izerskich. Organizatorem akcji jest Komitet Społeczny powołany przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, która od wielu już lat pomaga podopiecznym tego ośrodka.

– W tym roku dzięki przychylności lubińskiego Stowarzyszenia Seniorów Trzeci Wiek, dyrekcji Centrum Kultury Muza oraz zaangażowaniu wielu innych osób, będziemy mogli po raz pierwszy kwestować w Lubinie. Wierzymy w dobrą wolę ludzi, którzy swoją szlachetną postawą dają wiarę i nadzieję innym w przezwyciężaniu trudnej sytuacji losowej, w której obecnie się znaleźli. Zapraszamy do udziału w imprezie i włączenie się do zbiórki – mówi proboszcz parafii w Chróstniku Kazimierz Rapacz.

Barszcz i grochówka będą serwowane na deptaku pod Muzą już od godziny 10.

Lubińskie Betlejem organizują: Stowarzyszenie Seniorów Trzeci Wiek, MOPS – Dom Dziennego Pobytu Senior, Urząd Miejski w Lubinie oraz Centrum Kultury Muza.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..