Opublikowany: pon, Cze 17th, 2019

Legnicki szpital z oddziałem Breast Unit? (WIDEO)

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy trwają przygotowania do uruchomienia oddziału Breast Unit. To doskonała nowina dla pacjentek, która zyskają kompleksową opiekę onkologiczną. Dziś w całym województwie działa zaledwie jeden taki ośrodek.

Nowotwór piersi to najczęstszy złośliwy nowotwór diagnozowany u Polek. Każdego roku tylko na Dolnym Śląsku notuje się ok. 1,5 tys. nowych zachorowań. Jak zaznaczają specjaliści, wykrycie choroby w jej wczesnym etapie ma ogromny wpływ na późniejsze losy pacjentki.

Profilaktyki w tym zakresie nie da się przecenić – im mniejszy guz, tym większe szanse wyleczenia. Od lat panie były zapraszane na bezpłatne badania mammograficzne. Niestety, dziś te nie trafiają już do kobiet, przez co na przesiewową mammografię zgłasza się ich coraz mniej. W legnickiej lecznicy chcą wyjść pacjentkom naprzeciw, tworząc oddział Breast Unit. Jeśli starania zakończą się sukcesem, będzie to drugi tego typu ośrodek w województwie.

Na decyzję w sprawie otwarcia oddziału w Legnicy trzeba poczekać. Każda okazja jest jednak dobra, by przypomnieć paniom w wieku od 50 do 69 lat: skorzystajcie z darmowego badania przesiewowego. Jak podkreślają onkolodzy, to najlepszy sposób, by o siebie zadbać. Taka wizyta może przecież uratować życie.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..