Opublikowany: śr, Kwi 27th, 2016

LEGNICA. Zdobądź dobry zawód

normal_40af61aa7e5c312ae60e9cce683d7e92888bf6c7W legnickich gimnazjach publicznych odbywają się spotkania doradców zawodowych z uczniami i rodzicami. Zainteresowanie kontynuowaniem nauki w szkołach zawodowych jest wśród młodzieży gimnazjalnej bardzo duże.

Uczniowie klas trzecich gimnazjów stają przed wyborem szkoły i zawodu. Pomoc oferują im i rodzicom doradcy zawodowi z dwóch legnickich Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych właśnie podczas specjalnych spotkań.

– W naszym mieście szkolnictwo zawodowe stoi na bardzo wysokim poziomie – mówi Danuta Saluk–Niepiekło, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1.

W szkołach powstają nowe kierunki. Podczas takich spotkań uświadamiamy uczniom i rodzicom, że przy wyborze modelu kształcenia warto brać pod uwagę sytuację na rynku pracy. Zwłaszcza, że fachowcy po szkołach zawodowych i technikach są bardzo poszukiwani.

Legnickie szkoły zawodowe posiadają świetną bazę i doświadczonych nauczycieli. Oferują zdobycie atrakcyjnego i poszukiwanego na rynku zawodu. Jednocześnie ukończenie ich nie zamyka drogi do dalszego kształcenia.

– Po odbytych już spotkaniach wyraźnie widać, że zarówno rodzice, jak i uczniowie biorą pod uwagę właśnie naukę w szkołach zawodowych – dodaje pani Danuta Saluk–Niepiekło.

Konsultacje z doradcami zawodowymi odbyły się już w Gimnazjach nr 2 i 3. Kolejne spotkania odbędą się: 28 kwietnia – Gimnazjum nr 1, 9 maja – Gimnazjum nr 4 i 17 maja – Gimnazjum nr 5.

źródło/foto: UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..