Opublikowany: wt, Gru 13th, 2016

LEGNICA. Ruszył sezon na choinki (WIDEO)

still1213_00001Boże narodzenie nadchodzi wielkimi krokami, co widać i słychać szczególnie w sklepach i na ulicach miast, rozświetlonych świątecznymi ozdobami. Że gwiazdka tuż tuż, przypominają też choinki, które od niedawna pojawiły się w sprzedaży.

O przewadze żywej choinki nad sztucznymi, przekonywać chyba nie trzeba nikogo, choć amatorów drzewek z plastiku też nie brakuje. W poszukiwaniu prawdziwych, polskich świerków, wybraliśmy się do największej na Dolnym Śląsku i najnowocześniejszej szkółki w kraju, prowadzonej przez nadleśnictwo Legnica.

– Na plantacji mamy jeszcze około 600 drzewek, które czekają na nabywców – zachęca Rafał Palczewski (na zdjęciu) z Nadleśnictwa Legnica.

zrzut-ekranu-2016-12-13-o-16-54-14Dwumetrowy świerk kupimy już za 24 złote, co w zestawieniu z cenami w marketach i na targowiskach jest bardzo atrakcyjną ofert. Niestety, są i tacy, dla których to i tak za drogo, dlatego po choinkę ruszają do lasu.- Dawniej ludzie po choinkę chodzili do lasu i nikt nie widział w tym nic złego, dziś rzadziej, ale się zdarza, a przypominam, że z punktu widzenia prawa to kradzież – zwraca uwagę Ryszard Lech ze straży leśnej.

Żywe drzewko kupimy już od 20 zł, najbardziej dorodne jodły z importu kosztują nawet 300 zł. Ale to i tak niewiele z grzywną w wysokości nawet 5 tys. zł, jak grozi za kradzież choinki z lasu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..