Opublikowany: wt, Kwi 16th, 2019

Kwiatowe dzieła  

Ponad 1800 prac zostało zgłoszonych do IV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Kwiat dziełem doskonałym” w Polkowicach. Do oceny, w ośmiu kategoriach, komisja zakwalifikowała 1600. Wernisaż wystawy odbędzie się w maju.

Wybór prac był dla jurorów wyzwaniem. Spotkanie komisji otworzył dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji Bogusław Godlewski, a gościem honorowym w tym składzie był Florian Kohut, artysta malarz, członek Związku Artystów Plastyków. Jak wyznał: – Każda praca ma swojego ducha. Artysta, młody twórca w różnym wieku po prostu zostawił swoją cząstkę serca pod tym, co tworzył. Jako malarz podchodziłem do tego od strony technicznej i artystycznej, patrzyłem pod względem wykonania i techniki.

– Gdybym sam miał wybierać, to jeszcze z tydzień bym wybierał i nie wiem czy w ogóle podjąłbym jakąkolwiek decyzję – dodał Jacek Stadler, kolejny juror.

Pomysłodawczynią konkursu oraz jego komisarzem jest Małgorzata Wacińska, która prowadzi też  zajęcia ceramiczne z polkowicką młodzieżą. Jej uczniowie pomagali również w czasie prac komisji. I to było dla niej „zdecydowanie ważniejsze niż podsumowanie i wręczanie nagród”.

– Głównym celem było, żeby moi uczniowie mogli uczestniczyć bezpośrednio, aktywnie w organizacji konkursu i zobaczyć jak to wygląda, jak ich prace wyglądają na tle innych, czym się sugeruje komisja, jakie jest morze tych prac – dodała Małgorzata Wacińska.

Wernisaż wystawy odbędzie się w maju. Organizatorami konkursu są Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie i Polkowickie Centrum Animacji. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Polkowic.

Źródło: PCA  

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..