Opublikowany: śr, Lip 26th, 2017

Krok w stronę portu z prawdziwego zdarzenia

Będzie 135 miejsc parkingowych  przy porcie w Ścinawie. Pojawią się dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, o które gmina musiała powalczyć i sprawią, że miasto będzie o krok bliżej odrzańskiej przystani z prawdziwego zdarzenia.

Oprócz miejsc postojowych w porcie pojawi się zatoka autobusowa, toaleta, stacja rowerowa oraz ciągi komunikacyjne. Władze Ścinawy usilnie starają się zrewitalizować nabrzeże i sprawić, że będzie ono atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców miasta.

Żeby zrealizowanie tego planu było możliwe, potrzebne było dofinansowanie z zewnętrznych źródeł. Gmina złożyła we wrześniu zeszłego roku stosowny wniosek do dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. W marcu otrzymała informację, że został on negatywnie oceniony. Ścinawa nie zgodziła z argumentami władz województwa, a jej protest po dwóch miesiącach został przyjęty, a pieniądze zdobyte. To kolejna już istotna dotacja, którą udało się pozyskać temu samorządowi.

– Gmina sukcesywnie realizuje przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, to zadanie wiąże się akurat z transportem, ale oprócz tego pracujemy nad gazem, wyposażyliśmy już i nadal planujemy wyposażać modernizowane i nowo budowane obiekty publiczne w urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Poza tym budowla będzie ozdobą naszego miasta, jego części leżącej bezpośrednio przy Odrze i ścinawskim porcie. Zresztą bryła parkingu nawiązuje do statku, na którego dziobie ma znaleźć się docelowo czołg T-34 – opisuje.

Projekt o nazwie “Wdrażanie strategii niskoemisyjnej poprzez ograniczenie ruchu zmotoryzowanych w centrum miasta Ścinawy” ma kosztować prawie 4 mln zł. Na jego wdrożenie Ścinawa uzyskała z budżetu wojewódzkiego 2,4 mln. Na przełomie sierpnia i września gmina ogłosi przetarg na wykonanie parkingu Obiekt ma powstać do końca przyszłego roku.

grafika: UMiG Ścinawa

(AG)

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..