W Kotli bezpłatnie szkolili, jak opiekować się seniorami

„Opieka nad osobami starszymi wymaga wiele cierpliwości i zrozumienia dla potrzeb seniora. Należy mieć na uwadze nie tylko stan zdrowia podopiecznego, ale przede wszystkim jego charakter i przyzwyczajenia” – tymi słowami rozpoczęło się bezpłatne szkolenie zorganizowane dla mieszkańców przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu.

W spotkaniu uczestniczyło 25 osób. Poprowadziła je Justyna Kurnicka, dyplomowana pielęgniarka, z doświadczeniem zawodowym na Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Przyjaciele Seniorów”.

– Szkolenie dostarczyło uczestnikom wiedzy, między innymi, w zakresie zmian fizycznych, psychicznych i umysłowych związanych z wiekiem, sposobów rozpoznawania pierwszych objawów choroby oraz problemów związanych z zapewnieniem osobom starszym opieki w domu – wymienia Kamila Suchocka-Szperlik, kierownik referatu rozwoju i pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Gminy Kotla.

Była też mowa pielęgnacji i diecie osób niesamodzielnych oraz przystosowaniu przestrzeni w domu do ich potrzeb. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty, materiały szkoleniowe i książkę.

Fot. UG Kotla

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..