Opublikowany: wt, Paź 9th, 2018

Kompletnie pijany zakończył podróż na ogrodzeniu (FOTO)

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policjantami a następnie uderzył samochodem w murowane ogrodzenie. To finał podróży 51-letniego kierowcy osobowego forda, który, jak się później okazało, był kompletnie pijany. W organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z jaworskiej komendy zauważyli kierującego samochodem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania  osobowego Forda Focusa .

– Mężczyzna widząc radiowóz, zaczął uciekać. Nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po przejechaniu kilkuset metrów uderzył w murowane ogrodzenie posesji. Jak się później okazało, jego stan nie pozwalał na dłuższą jazdę – relacjonuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Badanie alkomatem wykonane przez mundurowych, wykazało 3,42 promila alkoholu w organizmie 51-letniego mieszkańca gminy Paszowice.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. – Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik.

.

Fot. KPP w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..