Opublikowany: czw, Wrz 12th, 2019

Kolejny rok na niezwykłym uniwersytecie – ruszają zapisy

Jak zwykle można wybierać między językami obcymi, zajęciami z samoobrony, informatyką, ćwiczeniami na basenie czy nordic walking – od piątku, 13 września ruszają zapisy na zajęcia lubińskiego Uniwersytetu Senioralnego. Tradycyjnie seniorzy rozpoczną nowy rok w hali widowiskowo-sportowej koncertem. Wkrótce dowiemy się, kto wystąpi tym razem.

Zazwyczaj największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na basenie, a także inne zajęcia ruchowe. Jednak studenci-seniorzy chętnie uczą się też języków, szkolą z informatyki, tańczą, a także korzystają z zajęć artystycznych.

Do wyboru w sumie jest kilkanaście rodzajów zajęć. Odbywają się one przez cały rok akademicki w lubińskich szkołach podstawowych, Muzie oraz w Muzeum Historycznym. Udział w nich jest bezpłatny. Członkowie uniwersytetu uczestniczą także w dodatkowych zajęciach, mają wyjścia do kina oraz różne imprezy, w tym taneczne.

Z roku na rok studentów-seniorów jest coraz więcej. Obecnie ich liczba waha się od 1,8 do 2 tys.

Na zajęcia Uniwersytetu Senioralnego można się zapisywać od 13 września w sekretariatach sześciu lubińskich szkół podstawowych (wcześniej uczelnia działała w gimnazjach): 1, 3, 5, 7, 12, 14. Można to zrobić osobiście lub po prostu dzwoniąc. Przyszły student musi podać swoje dane oraz wymienić zajęcia, którymi byłby zainteresowany w tym roku. Grafik ustalony zostanie, gdy skończą się zapisy. Numery telefonów do poszczególnych placówek można znaleźć TUTAJ.

– Czekamy na informacje od seniorów, jakimi zajęciami byliby zainteresowani. Jeśli będzie zapotrzebowanie, postaramy się utworzyć coś nowego – przyznaje Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału oświaty z Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Rok akademicki studenci-seniorzy jak zwykle zainaugurują koncertem w hali widowiskowo-sportowej, który odbędzie się pod koniec września. Dzięki temu w rozpoczęciu roku będzie mógł wziąć udział każdy student, a nie tylko delegacje. Rok temu dla seniorów wystąpiła z Maryla Rodowicz, a jeszcze wcześniej mogli oni zobaczyć i usłyszeć m.in. Alicję Majewską oraz Włodzimierza Korcza, a także Dziubek Band. Kto pojawi się na scenie w tym roku, dowiemy się wkrótce.

Wstęp na koncert zawsze jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają nie tylko seniorów, ale wszystkich mieszkańców Lubina i okolic.

Jak co roku seniorzy rozpoczną naukę na lubińskim uniwersytecie 1 października.

Przypomnijmy, że uczelnia dla starszych lubinian została otwarta w 2007 roku. Wtedy było 300 studentów. Rok później ta liczba się podwoiła i w kolejnych latach chętnych do nauki przybywało. W ubiegłym roku było ich już około 2 tys. Zajęcia na Uniwersytecie Senioralnym, który powstał z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego, są bezpłatne.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..