Kolejny krok do bezpłatnej komunikacji z Polkowic do Lubina

Rada powiatu polkowickiego powierzyła powiatowi lubińskiemu zadanie związane z organizacją publicznego transportu zbiorowego na swoim obszarze. Uchwałę podjęto podczas wczorajszej sesji i był to kolejny krok w uruchomieniu bezpłatnej komunikacji między Polkowicami a Lubinem.

– Następnym krokiem będzie podpisanie porozumienia między samorządami i w czerwcu ruszamy – mówił po głosowaniu Jan Wojtowicz, radny powiatowy, jednocześnie pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Rozkład jazdy autobusów ma być zharmonizowany z rozkładem jazdy pociągów, które – także w czerwcu – wrócą do Lubina. Jak ustalono, będą cztery pary połączeń w dni powszednie i dwie w weekendy.

Wyznaczone są już przystanki. W Polkowicach są to ulice: Młyńska, 3 Maja i Kopalniana, a w Lubinie: M. Skłodowskiej-Curie i Kolejowa. Całą trasę będą obsługiwały autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

To druga już uchwała polkowickich radnych powiatowych związana z powierzeniem takiego zadania powiatowi lubińskiemu. Poprzednia dotyczyła organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Chocianów.

– Śladem uchwały, która umożliwiła organizację bezpłatnego transportu pomiędzy Chocianowem a Lubinem, przyszedł czas na Polkowice – przypomina radna powiatowa Marcelina Falkiewicz. – Zależy nam na takich projektach i cieszę się, że darmowa komunikacja łączy kolejne samorządy. Mam nadzieję, że śladem Chocianowa i Polkowic pójdą kolejne gminy, dzięki czemu mieszkańcy całego Zagłębia Miedziowego skorzystają z szybkiego kolejowego połączenia z Wrocławiem.

Przypomnijmy też, że od 1 kwietnia bezpłatna komunikacja autobusowa funkcjonuje na trasie Polkowice-Grębocice, a w planach jest utworzenie takich połączeń do Chocianowa.

Fot. UR, MRT

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..