Kierowcy mają dość polkowickich korków

Objazdy w Polkowicach, spowodowane inwestycjami drogowymi, dają się kierowcom we znaki, głównie w godzinach szczytu. Tworzą się korki. A wystarczy jedna kolizja w tym rejonie, by miasto było sparaliżowane.

Szczególnie nerwowo było ostatnio, kiedy na dwóch skrzyżowaniach: Kopalnianej i Działkowej oraz krajowej „trójki” i Kopalnianej, doszło do kolizji.

– To koszmar, niektórzy kierowcy jechali po chodniku, po trawniku, żeby wydostać się z korka – powiedział nam jeden z mieszkańców miasta. – Jak można zamknąć główne drogi w jednym czasie, to jakieś nieporozumienie!

Podobnych sygnałów mieliśmy więcej.

Przypomnijmy, utrudnienia w ruchu związane są głównie z budową dwóch rond, na skrzyżowaniach ulic: Legnickiej, Ogrodowej, Małej i Dąbrowskiego oraz Fabrycznej i Chocianowskiej.

O wyjaśnienie zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Polkowice. W odpowiedzi czytamy: „Każda inwestycja drogowa powoduje utrudnienia komunikacyjne i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków. Występująca obecnie kumulacja jest wynikiem warunków pogodowych, które spowodowały konieczność przesunięcia w czasie inwestycji na ulicy Kopalnianej oraz na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej z Fabryczną. Pierwotnie były one planowane wcześniej, ale zmienne warunki pogodowe w okresie zimowym nie pozwoliły na ich realizację w planowanych terminach. Obowiązujące w umowach zapisy wymuszają realizację prac jednocześnie i nie pozwalają na odsunięcie ich w czasie. Obecnie analizujemy sytuację na drogach i wspólnie z wykonawcami inwestycji zastanawiamy się nad sposobem zorganizowania prac w sposób, który pozwoli na zminimalizowanie uciążliwości wynikających z użytkowania przebudowywanych dróg”.

Wyświetlonych 5 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Jaro pisze:

  Kto odpowiedzialny za ten bałagan za inwestycje w Polkowicach

 2. Oliwkaa pisze:

  super. niech zakorkują całe miasto, a jak będzie potrzebna karetka, czy straż to nie będzie miala jak przejechać; co za młoty w tym urzędzie

 3. Diabeł pisze:

  Gdyby „kierowcy” nauczyli się stać w korkach to karetka czy straż nie miałaby żadnego problemu z przejazdem!!! Ale przecież niektórych boli, żeby pomyśleć i zjechać do krawędzi jezdni. Po drugie wszyscy chcą jeździć na porządnych drogach to niestety ale muszą się też trochę pomęczyć. Taka budowa nie powstaje z dnia na dzień. Więcej wyrozumiałości i myślenia na drodze!!!
  Pozdrawiam

 4. JanekW, pisze:

  Ludzie wybory idą! !!

 5. ŁUKASZ pisze:

  „Zakorkować miasto”??? Tam jest korek przez godzine czasu jak kończy sie pierwsza zmiana. Wszyscy co stoją pod MCdonaldem i skręcają w lewo do lubina są najlepsi. Pod tesco i z działek też droga idzie i tam jakoś nikogo nie ma.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..