Kierował na „dwóch gazach”, bo… wracał od kolegi

Wizytą u kolegi tłumaczył się przed policjantami 40-latek, który mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu kierował autem.

Kiedy dyżurny złotoryjskiej komendy policji otrzymał informację, że po jednej z ulic miasta jedzie samochód, którego kierujący może być nietrzeźwy, natychmiast wysłał patrol.

– Za pomocą sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej funkcjonariusze dali kierującemu polecenia do zatrzymania – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi. – Za kierownicą siedział 40-letni mężczyzna, którego zachowanie i silna woń alkoholu wskazywały, że może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia zarówno innych kierowców jak i policjantów.

Mężczyzna wydmuchał prawie 2,5 promila, a w rozmowie z mundurowymi tłumaczył, że był w odwiedzinach u kolegi, którego dawno nie widział. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

– Dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego, kolejny nieodpowiedzialny kierowca stwarzający realne zagrożenie na drodze został wyeliminowany – podkreśla Dominika Kwakszys.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a także wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..