Opublikowany: pt, Maj 25th, 2018

KGHM szykuje się do zmiany zarządu

Rada nadzorcza miedziowego giganta znów szuka doświadczonych menedżerów. Tym razem konkurs dotyczy całego składu zarządu. Rozmowy kwalifikacyjne zaczną się za cztery tygodnie.

W przypadku Polskiej Miedzi to już drugi konkurs, w którym do wzięcia jest posada członka zarządu spółki. Poprzedni został unieważniony, ponieważ rada nadzorcza chciała najpierw uporządkować zakresy kompetencji poszczególnych menedżerów. Porządki najwyraźniej zostały przeprowadzone, ponieważ nowy konkurs dotyczy już całego zarządu, a wymogi stawiane kandydatom są znacznie spójniejsze i adekwatne do rangi stanowisk.

W przeciwieństwie do poprzedniego konkursu, tym razem wszyscy członkowie zarządu muszą znać co najmniej język angielski. Co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzy lata na stanowiskach kierowniczych, wiedza na temat sektora, w którym działa firma, znajomość zasad działania spółek handlowych, wyróżniające zdolności organizatorskie i swoboda poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz wiedza, która pozwoli miedziowemu menedżerowi dobrze doglądać interesów KGHM w kraju i za granicą – to niektóre z wymogów, które znalazły się w ogłoszeniu o konkursie.

Każdy z kandydatów musi też przygotować koncepcję prowadzenia spraw, które wiążą się z jego stanowiskiem. Zgodnie z ogłoszeniem, zarząd nadal będzie pięcioosobowy i oprócz prezesa zasiądą w nim wiceprezesi do spraw: finansowych, rozwoju, produkcji i aktywów zagranicznych.

Rada nadzorcza czeka na zgłoszenia do 9 czerwca. Spośród zainteresowanych kandydatów wybierze „finalistów”, z którymi spotka się 21 i 22 czerwca, zastrzegając jednak prawo do zakończenia procesu rekrutacyjnego bez wyłonienia zwycięzców. Biorąc pod uwagę, że w czerwcu kończy się kadencja obecnego zarządu, jest szansa, że tym razem konkurs zostanie rozstrzygnięty.

Oprócz zarządu samej spółki-matki na rozstrzygnięcie czekają jeszcze konkursy na szefów kilku firm z grupy KGHM: Metraco (wiceprezes ds. finansowych), Cuprum-CBR i Lubinpex (prezes i wiceprezes). Metraco ma już nowego prezesa, którym został Adrian Szymański. Z kolei Wojciech Kurzyjamski został pełniącym obowiązki prezesa w Pol-Miedź Trans.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..