Opublikowany: czw, Kwi 5th, 2018

KGHM: Konkurs na prezesa unieważniony? (AKTUALIZACJA)

Takiej kadrowej gorączki nie pamiętają zapewne nawet najstarsi górnicy – po trwających dwa dni przesłuchaniach kandydatów na najwyższe stanowiska w KGHM pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że konkurs na prezesa i wiceprezesa holdingu zostanie dziś… unieważniony.

Rada nadzorcza KGHM przez dwa dni – 3 i 4 kwietnia – rozmawiała z osobami ubiegającymi się o posadę prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. Dzisiaj po południu miała ogłosić, komu powierzy prowadzenie spraw holdingu. Tymczasem w kuluarach krąży informacja, że wyboru nie będzie. Jeden z naszych rozmówców, związany ze spółką, potwierdza, że taki scenariusz jest od wczoraj sygnalizowany. Gdyby rzeczywiście do tego doszło, oznaczałoby to, że w dalszym ciągu w Prawie i Sprawiedliwości toczy się zacięta walka o strefy wpływów między frakcją związaną z Mateuszem Morawieckim a partyjnym „zakonem”.

Jeżeli rada nadzorcza nie wybierze dziś prezesa KGHM i jego następcy – a formalnie ma taką możliwość – konieczne będzie rozpisanie nowego konkursu. Według nieoficjalnych doniesień taka sytuacja może potrwać do czerwca, kiedy to kończy się kadencja obecnego zarządu. W ten sposób główny akcjonariusz spółki uniknąłby sytuacji, w której z trudem mianowany prezes mógłby zakończyć pracę po dwóch miesiącach. Warto w tym miejscu nadmienić, że na wniosek reprezentującego Skarb Państwa Ministerstwa Energii przeciągane jest nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy KGHM, trwające od 15 marca. Jego kolejne posiedzenie zaplanowane jest na 13 kwietnia, a w porządku obrad został tylko jeden merytoryczny punkt – zmiany w samej radzie nadzorczej. Nie oznacza to jednak, że do tych zmian wówczas dojdzie.


AKTUALIZACJA: Na stronie internetowej KGHM ukazał się właśnie następujący komunikat: „W dniu 5 kwietnia 2018 r. Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie podjęła decyzję o unieważnieniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A.”

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Ja pisze:

    Nie może być dalszej przerwy NWZ – kłania się Przepis KSH

    • Joanna Dziubek pisze:

      Łącznie przerwa nie może przekraczać 30 dni kalendarzowych, więc rzeczywiście 13 kwietnia jakieś decyzje powinny wreszcie zapaść. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..