Kapsuła czasu wmurowana pod pomnikiem Wybickiego (WIDEO, FOTO)

Gazeta, monety i zdjęcia – to znalazło się w kapsule czasu, którą dziś wmurowano pod pomnikiem Józefa Wybickiego w Głogowie. Monument autora Mazurka Dąbrowskiego został postawiony z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Choć oficjalne odsłonięcie pomnika Józefa Wybickiego zaplanowano na 23 listopada, to dziś uroczyście wmurowano pod nim tzw. tubę czasu:

 –  Obiekty, które mają przejść do historii zaopatruje się w kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń. My również chcemy, żeby po nas coś zostało – mówił prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

W tubie znalazły się rzeczy z teraźniejszości, które dla przyszłych pokoleń będą historią:

 – W środku jest gazeta wydana przez Muzeum Archeologiczno Historyczne, zdjęcia powojennego jak i aktualnego Głogowa, moneta okolicznościowa wydana z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a także grosz głogowski – wymienia Maciej Iżycki, rzecznik prasowy głogowskiego muzeum.

Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest dyrektor głogowskiego muzeum oraz Rada Muzealna:

 –  Jestem zaszczycony tym, że w mieście stanął pomnik człowieka, który był w Głogowie, a także jest twórcą hymnu narodowego – mówi Leszek Lenarczyk, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Pomnik stanął na na placu Umińskiego. Uroczyste jego odsłonięcie odbędzie się 23 listopada o godzinie 17.00.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..