Opublikowany: wt, Kwi 10th, 2018

Jeden ukradł telefon, drugi alkohol i słodycze

Podszedł do nastolatka i wyrwał mu telefon. Jednak długo nie cieszył się ze zdobytego łupu. Podobnie jak mężczyzna, który ukradł z jednego z marketów alkohol i słodycze – obaj złodzieje są już w rękach policji.

Do pierwszego zdarzenia doszło na jednej z ulic Lubina. Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację o rozboju: nastolatkowi ukradziono telefon o wartości 1,6 tys. zł.

– Dzięki sprawnej interwencji i po bezpośrednim pościgu, policjanci zatrzymali 25-latka, który miał przy sobie skradziony chwilę wcześniej telefon komórkowy – informuje starszy aspirant Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w jednym ze sklepów na terenie Lubina. – Sprawca wszedł do sklepu, z którego chciał wynieść napoje alkoholowe i słodycze, a następnie – uciekając – użył wobec pracownika ochrony siły fizycznej, kopiąc go i uderzając – mówi Serafin.

Na miejsce został wezwany patrol, który zatrzymał 22-latka. – Jak się okazało, mężczyzna ten był już znany funkcjonariuszom z uwagi na wcześniej popełniane, podobne przestępstwa. Młody lubinianin trafił do policyjnego aresztu – dodaje policjantka.

Sprawami obu mężczyzn zajmie się teraz sąd. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia, natomiast za kradzież rozbójniczą do 10 lat więzienia.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..