Opublikowany: nie, Lis 25th, 2018

Jeden most już przebudowany

Kierowcy łatwiej przejadą przez Ścinawę – skończył się remont mostu nad Zimnicą, w ciągu tzw. obwodnicy miasta. 

– Stary most zlokalizowany na obrzeżach miasta stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu. Kilka lat temu, z uwagi na zły stan techniczny, głównie ścian czołowych, zmniejszono jego obciążenie, wprowadzając zwężenie jezdni. Od tego czasu samochody przez przeprawę przejeżdżały pojedynczo – informuje Zygmunt Kogut z Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa.

Modernizacja trwała prawie rok. Przez ten czas kierowcy objeżdżający centrum miasta drogą krajową nr 36 korzystali z tymczasowej przeprawy. Ruch na niej był prowadzony dwukierunkowo, więc nie napotykali większych utrudnień.

Z myślą o ruchu tranzytowym inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zadbała o to, by po remoncie na moście nie było ograniczeń co do wagi przejeżdżających nim pojazdów.

Przypomnijmy, że cały czas trwają przygotowania do remontu innego ścinawskiego mostu – nad Odrą. Tu jednak nadal nie rozstrzygnięto, czy uda się postawić tymczasową przeprawę pozwalającą kierowcom przedostać się na drugą stronę rzeki.

Fot. Scinawa.pl

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
 1. Anonim pisze:

  Wybudować nowy most łączący S3 z S5(Lubin-Żmigród).
  Wówczas zacząć remont starego.
  Tymczasowa przeprawa w tym wypadku to strata kasy.

 2. Jan pisze:

  Wybudować nowy most łączący S3 z S5(Lubin-Żmigród).
  Wówczas zacząć remont starego.
  Tymczasowa przeprawa w tym wypadku to strata kasy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..