Opublikowany: śr, Maj 16th, 2018

Jaworska Noc w Muzeum – znamy program

Przed nami kolejna edycja Nocy w Muzeum. Ta cykliczna impreza organizowana w całej Polsce wpisała się na stałe także w kalendarz kulturalny Jawora. Muzeum Regionalne w Jaworze przy ul. Klasztornej zaprasza wszystkich mieszkańców regionu 18 maja, w godzinach od 19 do 23. 

W tym roku na odwiedzających czekają dwie nowe ekspozycje. O godzinie 19 rozpocznie się wernisaż wystawy „Księstwo jaworskie i legnickie w kartografii niderlandzkiej”. Zaprezentowana jest na niej unikatowa kolekcja najstarszych map naszego regionu ze zbiorów dr. Kazimierza Kozicy, kartografa z Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. Ekspozycję przygotowano dzięki współpracy z Muzeum Miejskim we Wrocławiu.

O godzinie 20 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Voyage”, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z kompozytorem i malarzem Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Krakowski artysta zasłynął z monumentalnych kompozycji oratoryjno-kantatowych. Swój wszechstronny talent prezentuje w sztukach plastycznych: malarskich, graficznych i rzeźbiarskich. Wystawie prac malarskich w unikatowej technice żel-artu będzie towarzyszyć pokaz muzyczny oraz prezentacja filmu.

O godzinie 22 przewidziane jest nocne zwiedzanie Kościoła Pokoju. Będzie to także spotkanie z muzyką organową w wykonaniu dr Małgorzaty Zuchowicz. Na tym jednak nie koniec atrakcji kulturalnych. W niedzielę 20 maja w godzinach od 12 do 18 przy ul. Klasztornej, przy schronach naprzeciwko sądu odbędzie się pokaz historyczny Stowarzyszenia „Lehm”. Atrakcją tego wydarzenia pt. „Rok 1945” będzie replika czołgu.

– Ponadto o godzinie 17 w siedzibie muzeum odbędzie się wykład pt. „II wojna światowa w Jaworze”. Poprowadzi go archiwista Marek Włodarczyk, znawca militarnych dziejów regionu – zaprasza Arkadiusz Muła, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..