Opublikowany: wt, Lut 13th, 2018

Jakość powietrza sprawdzą na ledowym wyświetlaczu

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu w na budynku Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji zostanie zamontowany nowoczesny wyświetlacz LED, na którym mieszkańcy sprawdzą jakość powietrza w mieście.

Ekran o długości 96 cm i wysokości 16 cm ma kosztować złotoryjski ratusz niecałe dwa tys. złotych. Będzie przymocowany do przedniej ściany ośrodka kultury od strony pl. Reymonta i wyświetlał dane z czujnika jakości powietrza, który znajduje się na pobliskim budynku Urzędu Stanu Cywilnego.

W poprzednim roku Urząd Miejski w Złotoryi zakupił dwa urządzenia, które badają stan powietrza w mieście. Pierwsze znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wilczej, drugie zaś na wspomnianym USC. Mierzą one ilość tzw. pyłu zawieszonego PM2.5 i PM10. Wyniki pomiarów można śledzić na stronie portalu miejskiego lub na darmowej aplikacji na smartfonie. Nowa tablica LED ma być uzupełnieniem złotoryjskiego systemu informacyjno-pomiarowego jakości powietrza.

Dziś jakość powietrza określona jest jako „akceptowalna”. Zanieczyszczenie może stanowić zagrożenie dla zdrowia w szczególnych przypadkach (dla osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci). Warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..