Opublikowany: śr, Sty 30th, 2019

Intermarché zniknie z Lubina

Lubiński market sieci Intermarché  zostanie zamknięty wraz z końcem stycznia.

Sklep działał w Lubinie zaledwie dwa lata. Został otwarty w grudniu 2016 roku i znalazło w nim pracę około 50 osób. Teraz podjęto decyzję o jego zamknięciu. Jak wskazuje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor do spraw komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów, w której skład wchodzą między innymi markety Intermarché, wpływ na to miała przeprowadzona „analiza efektywności biznesowej”.

Grupa Muszkieterów poprzez ponad 20-letnie doświadczenie mocno związała się z polskim rynkiem i wraz z nim chce się dalej rozwijać. W najbliższych miesiącach planowane są otwarcia kolejnych supermarketów, składów budowlanych oraz stacji paliw. Niezależnie od prowadzonego procesu inwestycyjnego w centrum uwagi Grupy Muszkieterów pozostaje utrzymanie atrakcyjności i konkurencyjności oferty Intermarché oraz zapewnienie stabilnej przyszłości franczyzobiorcom całej sieci. Dlatego Grupa wspólnie ze swoimi franczyzobiorcami prowadzi stałą analizę efektywności biznesowej przedsiębiorstw działających pod jej szyldami, a jej wyniki są wnikliwie badane. Podobnie też w przypadku sklepu Intermarché przy ul. Słowiańskiej w Lubinie przeprowadzono odpowiednie analizy i podjęto decyzję, że placówka będzie prowadziła działalność handlową do 31 stycznia 2019 roku

– informuje Orepiuk-Szymura.

Zbliżającą się likwidację sklepu szybko zauważyli mieszkańcy Lubina, którzy jednocześnie ciekawi są, czy coś nowego powstanie w tym miejscu.

– Robiąc zakupy w sklepie zauważyłem puste półki. Pomyślałem, że cofnęło mnie do czasów komuny, jednak jak się okazało sklep zostaje likwidowany. Wydało mi się to co najmniej dziwne, ponieważ wcześniej o tym nie słyszałem, a nawet robiąc w tygodniu zakupy nigdzie nie widziałem informacji na ten temat. Sam market jako budynek jest niezużyty, więc zastanawia mnie co powstanie na jego miejscu? A może teren zostanie wykupiony i powstanie ciąg dalszy bloków? – napisał jeden z mieszkańców Lubina.

Pytana o przyszłość budynku i tego terenu przedstawicielka Grupy Muszkieterów odpowiada jednak bardzo ogólnikowo: – Obecnie analizujemy różne scenariusze dotyczące marketu w tym mieście – mówi Eliza Orepiuk-Szymura.

źródło: Lubin.pl; fot. Marta Czachórska

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..