Opublikowany: sob, Lut 16th, 2019

Impreza dla biegaczy i nordicowców

Będzie można pobiegać lub pochodzić z kijkami – już w najbliższą niedzielę, 17 lutego, w ścinawskim porcie spotkają się pasjonaci biegów i nordic walking z całego Zagłębia Miedziowego. Czekać będzie na nich sześciokilometrowa trasa, wiodąca wzdłuż Odry. 

Przed nami kolejna edycja imprezy NORDIC&RUN FESTIVAL 2019. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich, który swój wolny czas lubią spędzać aktywnie. – Oprócz biegania, zawody przeznaczone są również dla kijkarzy. Od pewnego czasu do tego wydarzenia dołączyło również Grand Prix w biegach Zagłębia Miedziowego. Start dla biegaczy o godzinie 11, zawody nordic walking rozpoczynają się o 12.30 – zapowiada Krystian Kosztyła.

Zawodnicy do pokonania będą mieli sześciokilometrową trasę, która rozciągać się będzie wzdłuż malowniczych nadodrzańskich terenów. – Na sportowców czeka jedna pętla. Startują z tutejszego portu i pobiegną łąkami wzdłuż Odry. Nawracają i spotykają się tutaj z powrotem – tłumaczy Zbigniew Harendarz z Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Dla wszystkich zawodników przygotowane są pamiątkowe medale, ale nie tylko. – Najmłodsi mogą liczyć na specjalne podarunki, a mężczyźni i kobiety na nagrody w ich kategoriach wiekowych – opowiada Paulina Wityk-Szumna, organizatorka sportowego wydarzenia. – Chcemy zarazić ludzi dobrą energią i promować zdrowy styl życia – dodaje.

W imprezie tym bardziej warto wziąć udział, że pogoda na weekend ma być prawdziwie wiosenna. Biuro zawodów przy ścinawskim porcie będzie czynne w niedzielę od godziny 9. Linki do zapisów TUTAJ.

Wydarzenie ma również aspekt charytatywny. Podczas biegu będą zbierane pieniądze na rzecz małej lubinianki, Julii Nieckarz, która urodziła się z wadą wrodzoną nóżek.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..