Opublikowany: śr, Paź 17th, 2018

Za groźby karalne i niepłacenie alimentów trafią za kraty

W ręce złotoryjskiej policji wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o stosowanie gróźb karalnych oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Obaj poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary więzienia. Zatrzymani trafili do aresztu, skąd następnie zostaną przewiezieni do zakładu karnego. Tam spędzą kilka najbliższych miesięcy.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w piątkowy wieczór. – Policjanci zostali wezwani na interwencję. Ze zgłoszenia wynikało, że grupa osób podejrzanie zachowuje się na jednej z ulic Złotoryi. Podczas legitymowania mężczyzn, okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Złotoryi za popełnione przestępstwa, w tym m.in. za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Zatrzymany, zgodnie z decyzją sądu, trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata i osiem miesięcy.

Drugi mężczyzna wpadł natomiast podczas kontroli drogowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Zagrodno. Samochodem poruszało się kilka osób. Podczas sprawdzania danych w systemach policyjnych okazało się, że jeden z pasażerów, 40-letni mężczyzna, podobnie jak jego poprzednik, także jest poszukiwany przez złotoryjski sąd. – Zgodnie z jego postanowieniem został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa, w tym m.in. stosowanie gróźb karalnych spędzi w więzieniu najbliższy rok – informuje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..