Głogowianka przechytrzyła „siostrzeńca”

Ponad 14 tysięcy złotych chcieli wyłudzić oszuści od 82 – letniej głogowianki. Na szczęście, kobieta zachowała zimną krew i nie dała się nabrać, a przestępcy wpadli w zastawioną na nich pułapkę. Grozi im do 12 lat za kratkami.

W miniony poniedziałek do emerytki zadzwonił mężczyzna podający się za siostrzeńca.

– Oszust usiłował wyłudzić pieniądze, na zakup samochodu – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Tłumaczył, że jest na samochodowej giełdzie i trafiła mu się niewiarygodna okazja, ale brakuje mu pieniędzy na zakup auta i okazja może zniknąć. Emerytka zorientowała się, że rozmówca nie jest jej siostrzeńcem i że rozmawia z oszustem. Umiejętnie prowadziła rozmowę i równocześnie powiadomiła szybko policjantów o zdarzeniu.

Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę i zatrzymali dwóch mężczyzn: 34 – letniego mieszkańca Koronowa, który okazał się uciekinierem z zakładu karnego oraz 38 – letniego mieszkańca Zgorzelca.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Ponieważ działali w warunkach recydywy, grozi im do lat 12 więzienia. Decyzją sądu 34 – latek został aresztowany na trzy miesiące. Drugi z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..