Głogowianie dostają pisma. Na wypadek wojny i mobilizacji

Na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień, Urząd Miejski w Głogowie wysyła do mieszkańców informacje o „nałożeniu świadczeń i pracy na wypadek mobilizacji, wojny czy zwalczania skutków klęsk żywiołowych”.

– Informacja ta dotyczy osób powyżej 16. roku życia i tych, które nie przekroczyły 60 lat – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa.

Mieszkańcy otrzymują dwa dokumenty: zawiadomienie i decyzję. Podany jest w nich adres jednostki wojskowej, do której należy skierować się po ogłoszeniu mobilizacji czy wojny.

– I tylko w tych okolicznościach – dodaje rzecznik. – W piśmie jest także podany czas, na jaki mieszkaniec będzie powołany do świadczenia pracy.

Na pismo nie trzeba odpowiadać, ale dokumenty należy zachować. Jeśli ktoś ma pytania, może zadzwonić pod nr tel. 76 7265 465.

Fot. UR/UM w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..