W Gaworzycach będą rozmawiać o zagrożeniach

„Wyhamuj w porę – nie daj się uzależnić” to nowy projekt Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach. Rozpocznie się w piątek, 17 maja, i potrwa do połowy czerwca.

Najpierw wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzone zostaną ankiety dotyczące korzystania z internetu. Będą też pytania związane z narkotykami i alkoholem.

– Dzięki tym anonimowym ankietom chcemy rozpoznać zagrożenia uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy – wyjaśnia pomysłodawca projektu Mirosław Czapla, asystent rodziny z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach. – Zapewne ta wiedza pozwoli nam na bardziej celowe działania, mające na celu zapobieganie tym zagrożeniom. Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni, że projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców. Okazało się, że możemy liczyć na ich wsparcie.

Przeprowadzenie ankiet i spotkania uczniów z Łukaszem Boguckim, psychologiem, terapeutą uzależnień zaplanowano na 17 i 24 maja. Kolejne punkty projektu realizowane będą w czerwcu, nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także rodziców. W programie jest wyjazd klas czwartych i piątych do głogowskiego kina na film o tematyce społecznej. 14 czerwca odbędą się warsztaty na temat bezpiecznego internetu. Poruszone zostaną kwestie m.in. hejtu i kontroli rodzicielskiej. Potem powstanie plakat dotyczący problemu uzależnień. Kolejny wykład na ten temat odbędzie się dzień później. Z uczestnikami projektu spotka się Łukasz Rachwalski, terapeuta uzależnień. Będą też: koncert zespołu Projekt Fraktala i warsztaty muzyczne, w parku przed pałacem. Na 19 czerwca zaplanowano rajd pieszy do ,, Szuwarowego Zakątka” w Kłobuczynie. Będą gry, zabawy, konkursy i ognisko. Cała akcja zostanie podsumowana podczas konferencji – 20 czerwca.

Projekt „Wyhamuj w porę – nie daj się uzależnić” realizowany będzie pod patronatem wójta gminy Gaworzyce Jacka Szwagrzyka. Organizatorzy otrzymali również wsparcie finansowe i rzeczowe od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także wielu osób i firm z terenu gminy. W realizację projektu włączyli się pracownicy placówek oświatowych i biblioteki oraz policjanci i rada rodziców.

Fot. Pixabay

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..