Opublikowany: śr, Lip 4th, 2018

Gasili kombajn i dwa razy to samo pole (FOTO)

Kilka jednostek straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego uczestniczyło we wczorajszych akcjach gaśniczych w Jastrzębniku, gdzie dwukrotnie dochodziło do pożaru tego samego pola.

Pierwsza interwencja miała miejsce około południa. Z informacji, która wpłynęła do dyżurnego komendy Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi, wynikało, że pali się zboże oraz kombajn w Jastrzębniku (niewielka wieś w gminie Pielgrzymka. Na ratunek natychmiast przybył zastęp ratowniczy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Pielgrzymki, Sokołowca, Twardocic i Proboszczowa.

Po przyjeździe ratowników na miejsce, okazało się, że ogniem objęty jest kombajn oraz około hektar pola. W pierwszej kolejności strażacy zajęli się ugaszeniem kombajnu, a następnie przystąpili do walki z pożarem pola. Na koniec działań strażacy ponownie zalali ściernisko wodą, aby wykluczyć ponowny zapłon.

Pożar powstał prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w kombajnie.

Pięć godzin później ponownie żywioł dał o sobie znać ponownie w tym samym miejscu. Do zdarzenia wyjechały te same jednostki co wcześniej, plus ochotnicy ze Świerzawy. W tym przypadku również ogień został dość szybko ugaszony, a spaleniu uległo tym razem około pięć hektarów pola.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..