Dzielnicowi pomogli znaleźć desperata

Na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że ma dość życia i chce popełnić samobójstwo, po czym rozłączył się. Zgłoszenie przekazano dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

– Policjanci natychmiast podjęli szereg czynności, które mogłyby pozwolić na ustalenie danych desperata i miejsca jego przebywania – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi. – Z pomocą przyszli dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerzawie. Ich dobra znajomość rejonu służbowego pozwoliła na ustalenie danych desperata i wskazanie potencjalnych miejsc, w których może przebywać.

W końcu mundurowi dotarli do mężczyzny. Okazało się, że był pijany (ponad 2,7 promila), a na numer alarmowy zadzwonił tłumacząc się problemami osobistymi. Do czasu wytrzeźwienia został umieszczony w policyjnym areszcie, ze wskazaniem późniejszej specjalistycznej konsultacji medycznej.

Fot. Ilustracyjne

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..