Opublikowany: śr, Wrz 11th, 2019

Dodatkowe pieniądze dla dolnośląskich szpitali

Fot. Pixabay

Dodatkowe 24 mln zł przekaże rząd za pośrednictwem wojewody na bieżące funkcjonowanie szpitali na Dolnym Śląsku. Wśród placówek, które otrzymają finansowy zastrzyk są także te z naszego regionu. Lubińska lecznica przy Bema otrzyma dodatkowo nieco ponad 4 mln zł, a MCZ 3 mln. Najwięcej pieniędzy ma otrzymać szpital w Legnicy.

Pieniądze mają trafić do szpitali z całego regionu w związku ze wzrostem wyceny świadczeń. 4 mln 279 tys. zł z całej puli trafi do szpitala Regionalne Centrum Zdrowia.

– To projekt zmian w budżecie, który trafił do akceptacji ministra zdrowia. Jeszcze nie podpisaliśmy aneksu do umowy w tej sprawie, więc na ten moment nie mogę powiedzieć na co dokładnie te pieniądze przeznaczymy – mówi Małgorzata Bacia, prezes zarządu szpitala Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie.

Kolejne pieniądze otrzyma także szpital Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

– O sposobie podziału dodatkowych środków decyduje każdorazowo dyrektor szpitala. Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne – dodaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

7 mln zł ministerialnych pieniędzy trafi na konto szpitala w Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..