Czekają na prace o “wyklętych”

Chcą zainteresować najmłodszych historią, której trudno szukać w szkolnych podręcznikach. Do poznania losów i życiorysów Żołnierzy Wyklętych głogowskich uczniów zachęcić ma specjalny konkurs plastyczny.

Organizowane przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów przedsięwzięcie organizowane jest w ramach obchodzonego pierwszego marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie głogowskich podstawówek i gimnazjów. Na wykonanie swoich prac mają czas do 29 marca.

Zainteresowanie tym konkursem jest z roku na rok coraz większe i za każdym razem przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Tylko do ubiegłorocznej edycji zgłoszono ponad 1000 prac. Mamy nadzieję, że tym razem będzie ich jeszcze więcej – mówi Marcin Marciszak z Patriotycznego Głogowa.

Gotowe projekty można dostarczać osobiście do siedziby stowarzyszenia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 690 499 656. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste uhonorowanie laureatów odbędzie się 6 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..