Opublikowany: nie, Cze 2nd, 2019

Czekają na chętnych do służby

Jest praca w nadodrzańskim oddziale straży granicznej. Na chętnych czeka kilkadziesiąt etatów w jednostkach na terenie województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Kandydaci do pracy najpierw muszą odbyć służbę przygotowawczą. Aby się do niej zgłosić muszą złożyć dokumenty aplikacyjne. Te przyjmowane będą tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu. W czerwcu na chętnych czeka 35 miejsc i tyle samo zaplanowano na październik. W przypadku przyjęcia do służby kandydat zostanie mianowany na stanowisko kursanta w pierwszej grupie uposażenia zasadniczego i może liczyć na zarobki w kwocie ponad 2300 złotych netto do czasu zakończenia szkolenia. Po ukończeniu kursu otrzyma stanowisko zaszeregowane w drugiej grupie uposażenia zasadniczego, a jego zarobki wyniosą wówczas ponad 3200 złotych netto.

Kandydaci muszą wykazać się odpowiednią zdolnością fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, nieposzlakowaną opinią i co najmniej średnim wykształceniem. Służba w straży granicznej cieszy się sporym zainteresowaniem. W poprzednich latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..