Opublikowany: czw, Gru 7th, 2017

Casting na choinkę rozstrzygnięty!

Do castingu na jaworską choinkę zgłoszonych zostało siedem kandydatek. Były propozycje z Bolkowa, Jawora i okolicznych miejscowości. Ostatecznie wybrane zostało drzewko, które rosło na podwórku u państwa Elżbiety i Mieczysława Selwów, mieszkańców Borowia.

Pani Elżbieta pracuje w sklepie i to od klientów dowiedziała się, że wydział promocji miasta szuka świątecznego drzewka, które ozdobi jaworski Rynek.

– Jodła, która rosła niemal trzydziestu lat była blisko domu, stanowiła zagrożenie szczególnie przy dużym wietrze. I tak była do wycięcia – mówi pan Mieczysław.

Właścicielom szkoda było pociąć na opał wyjątkowo ładne drzewko. Ma ono kilkanaście metrów i jest pełne gęstych gałązek. Przed wycięciem udali się po zgodę do dobromierskiego magistratu. Urzędnicy nie kryli zdziwienia, że jodła pojedzie do sąsiedniej gminy.

Oprócz świątecznego klimatu w Rynku choinka – zgodnie z życzeniem pana Mieczysława – pomoże potrzebującym.

– Poprosiłem naczelnika Leszka Światkowskiego, aby po świętach zadbał o przekazanie pociętego drzewa jakiejś starszej osobie, której przyda się na opał – dodaje ofiarodawca.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..