Opublikowany: pon, Sty 8th, 2018

Chcieli posprzątać, ukradli szyny (WIDEO)

Fot. Pixabay

Dwóch mieszkańców powiatu wołowskiego postanowiło posprzątać po nieczynnym szlaku kolejowym i… ukraść pozostawione tam szyny. Na gorącym uczynku przyłapali ich ścinawscy policjanci. Złodzieje trafili do aresztu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku. Sprawcy na przyczepkę samochodu pakowali szyny kolejowe z nieczynnego szlaku.

– Wczoraj po godz. 9 do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonił mieszkaniec gminy Ścinawa. Powiadomił, że na nieczynnym szlaku kolejowym przebywają jacyś mężczyźni. Panowie mieli ładować szyny kolejowe na przyczepkę samochodową. Policjant na miejsce skierował funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ścinawie. Fakt został potwierdzony – relacjonuje asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej komendy.

Jak ustalili policjanci, dwaj mieszkańcy powiatu wołowskiego – 24-latek i 28-latek – do przestępstwa przygotowali się wcześniej: zrobili rozpoznanie i wiedzieli, że na nieczynnym szlaku kolejowym pozostały jeszcze szyny, częściowo zdemontowane przez firmę, która miała je usunąć.

– Panowie postanowili firmę wyręczyć. Jak powiedzieli funkcjonariuszom po zatrzymaniu, szyn nie kradli, a chcieli jedynie posprzątać – dodaje Pociecha.

Poszkodowana firma oszacowała straty na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Skradzione szyny kolejowe powróciły do prawowitego właściciela, a zatrzymani do policyjnego aresztu. Za kradzież cudzego mienia może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..