Opublikowany: sob, Sie 17th, 2019

Był ścigany europejskim listem gończym. Zgubiła go jedna rozmowa   

Podczas rutynowej kontroli drogowej lubińscy policjanci zatrzymali kierowcę renault, który w czasie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Jak się okazało, 30–letni mieszkaniec powiatu lubińskiego był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ten figuruje jako poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez niemieckie organy ścigania – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie. – Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latek podejrzany jest o kradzieże samochodów na terenie Niemiec.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a potem został przewieziony do Sądu Okręgowego w Legnicy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy, siedmiodniowy areszt na czas przygotowania ekstradycji.

Europejski nakaz aresztowania stosuje się od 2004 roku. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Fot. KPP Lubin

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..