Opublikowany: sob, Sie 12th, 2017

Brak parkingów – kierowcy narzekają

Wrasta liczba samochodów w Lubinie, kierowcy skarżą się natomiast, że liczba miejsc parkingowych nadal jest niewystarczająca. Dotyczy to przede wszystkim miejsc osiedlowych i parkingów przy przychodniach.- Szczególnie wieczorem znalezienie miejsca parkingowego pod blokiem po prostu graniczy z cudem – żali się lubinianin.

Kierowcy w Lubinie nie mając wyboru – parkują często w miejscach niedozwolonych i co często kończy się mandatem. O szybkie rozwiązanie problemu trudno, ponieważ w mieście jest coraz mniej terenów, gdzie parkingi mogłyby powstawać. – Jedni mieszkańcy narzekają na nie wystarczającą ilość miejsc parkingowych, ale są i tacy co protestują ponieważ musimy np. wyciąć dwa drzewa aby taki parking powstał. Problemem zaczyna być nawet znalezienie miejsca pod taką inwestycje – mówi rzecznik prezydenta Lubina, Jacek Mamiński. Problem z parkowaniem dotyczył także przychodni przy ul. Słonecznej w Lubinie. Doszło nawet do takiej sytuacji, że lekarze zagrozili zerwaniem kontraktów z tego powodu. Dlatego osiem miejsc, które należą do przychodni zabezpieczono właśnie dla pracowników ośrodka. Dla mieszkańców i pacjentów jest teraz jeszcze mniej wolnego miejsca do parkowania. Urzędnicy podają, że rocznie w Lubinie powstaje kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych.

Podziel się

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..