Blok przy ul. Głogowskiej już po remoncie   

Zakończyła się termomodernizacja bloku przy ul. Głogowskiej 1-11 w Polkowicach. Podobne prace trwają w innych częściach miasta.

Zakres prac przy ul. Głogowskiej był szeroki.

– Oczyszczono, między innymi, ściany ze starych materiałów i zabezpieczono je, wykonano docieplenie i położono tynk – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – Efektem tego będzie zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię, co w konsekwencji przełoży się na niższe opłaty za ogrzewanie.

Prace kosztowały 650 tysięcy złotych i trwały kilka miesięcy. Większość mieszkańców z wyrozumiałością podeszła do uciążliwości związanych z remontem.

– Nasz blok jest jednym z najstarszych w mieście – mówi jedna z mieszkanek. – Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tu w 1973 roku. Teraz wygląda on bardzo nowocześnie i co najważniejsze będzie cieplejszy.

Na finiszu jest termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Górników 1-13, a od kilku dni trwają prace przygotowawcze przy ociepleniu bloku przy ul. Hubala 2a-2d. Mają potrwać sześć miesięcy.

Wymienione prace realizowane są w ramach „Programu odnowy elewacji i dociepleń budynków wielorodzinnych w gminie Polkowice na lata 2018-2025”. Zgodnie z jego założeniami, samorząd  finansuje 80 proc. zadania, a pozostałe 20 proc. leży po stronie właściciela budynku.

Źródło: UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..