Będzie plac zabaw na os. Polkowice Dolne. To pomysł mieszkańców

Nowy plac zabaw, podobny do tego na zdjęciu, powstanie niedługo na osiedlu Polkowice Dolne. To jednym ze zwycięskich projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Poparło go prawie 300 osób.

Plac zabaw zlokalizowany zostanie w rejonie ulic Owocowej i Cytrynowej. Będzie się składał z dwóch części: dla maluchów do lat trzech i dla starszaków.

– Jest już rozstrzygnięty przetarg na to zadanie. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa z wykonawcą, który w ciągu dwóch miesięcy powinien zakończyć budowę placu zabaw –  informuje Renata Napieralska, dyrektor Wydział Inwestycji, Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych UG Polkowice.

Plac zabaw powstanie na terenie zielonym, który nie jest jeszcze zagospodarowany. Będą dwa duże zestawy zabawowe z drabinkami, zjeżdżalniami i pomostem równoważnym. Dla najmłodszych będą jeszcze trampoliny, bujaki, huśtawki i piaskownica. Plac pokryty zostanie bezpieczną nawierzchnią syntetyczną i trawą, a całość – ogrodzona.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..