Opublikowany: pt, Paź 13th, 2017

Będą utrudnienia na obwodnicy. Rusza przebudowa

– W najbliższy poniedziałek, tj. 16 października zaczynamy etap 0, który polega na wykonaniu przejazdów na pasie rozdziału. Przejazdy te będą niezbędne w następnych etapach. Utrudniania w ruchu na tym etapie będą minimalne – będzie ustawiane oznakowanie – mówi Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ten etap nie przyniesie zasadniczych zmian na skrzyżowaniu i potrwa tydzień. Natomiast kolejny etap nie będzie już tak bezbolesny dla kierowców, którzy tamtędy jeżdżą.

– Etap I będzie generował większe utrudnienia, jednak prace będą wykonywane na skrzyżowaniu pod ruchem i utrudnień się nie uniknie. Apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności – dodaje Magdalena Szumiata.

Wybrana w przetargu przez GDDKiA firma, która ma wykonać inwestycję, zadeklarowała, że skończy ją w ciągu 11 miesięcy od chwili podpisania umowy (podpisano ją w połowie lipca 2017 r. – przyp. red.).

– Zadanie realizowane jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych – mówi Szumiata. – Zamówienie obejmuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 3 (km 374+232) z drogą krajową nr 36 (km 16+794) oraz drogą gminną nr 103253D (ul. Miroszowicka) wraz z odcinkami pozwalającymi na dowiązanie do stanu istniejącego. Podstawowym celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu – wyjaśnia.

Skrzyżowanie zostanie przebudowane na takie z sygnalizacją świetlną. Ponadto przebudowane zostaną dodatkowe pasy w lewo z dróg krajowych nr 3 i 36 i wyspy, zaś wlot drogi gminnej zostanie poszerzony, a krótkie pasy włączenia na wlotach DK 3 i 36 zlikwidowane. Przebudowana zostanie również nawierzchnia wspomnianych dróg.

Podziel się

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..