Opublikowany: pon, Lip 15th, 2019

37-latek kradł schody na Górce Mieszczańskiej

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież schodów z piaskowca z terenu parku na Górce Mieszczańskiej. Złodziejem okazał się 37-letni złotoryjanin, który na sprzedaży stopni chciał się wzbogacić. Teraz może spędzić za kratami nawet 5 lat. 

Do dyżurnego komendy policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży w parku Górka Mieszczańska, skąd zniknęło kilkadziesiąt stopni schodów wykonanych z piaskowca. Zawiadamiającym był miejscowy ratusz.

– Funkcjonariusze pionu kryminalnego wykonali szereg czynności operacyjnych w związku z tą sprawą, w wyniku czego zaledwie dzień po otrzymaniu zgłoszenia wytypowali dwie osoby podejrzewane o kradzież kilkudziesięciu stopni. Zostały one zatrzymane na terenie miasta, a następnie przewiezione do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z nich, 37-letniemu mieszkańcowi Złotoryi zarzutu kradzieży mienia. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys , oficer prasowy KPP w Złotoryi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozić może kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymany 37-latek zdemontował stopnie w celu ich dalszej sprzedaży. Wszystkie elementy zostały odzyskane na terenie sąsiedniego powiatu i niebawem zostaną przekazane pracownikom ratusza.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..