Opublikowany: czw, Kwi 4th, 2019

Światy równoległe

Autor: Elżbieta Drewniak

Wystawę „Światy równoległe II” będzie można obejrzeć w lubińskiej Galerii Zamkowej już od jutra. Składają się na nią prace 15 różnych artystów działających w ramach Autorskiego Laboratorium Fotografii prof. Piotra Komorowskiego we Wrocławiu.

„Światy równoległe II” to kolejna wystawa prac twórców skupionych wokół Autorskiego Laboratorium Fotografii założonego w 2015 roku we Wrocławiu przez Piotra Komorowskiego. Laboratorium jest platformą wymiany idei, konfrontacji postaw, a także wzajemnej inspiracji do indywidualnych oraz wspólnych działań artystycznych w obszarze fotografii. Członkami Laboratorium są  osoby z akademickim cenzusem artystycznym, ale także rozpoczynające dopiero swoją artystyczną podróż. Wszystkich jednakże łączy podobny ładunek wrażliwości skupionej na specyficznym odbiorze i przetwarzaniu obrazów świata.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 30 kwietnia. Zaś 5 kwietnia o godzinie 18.30 odbędzie się wernisaż wystawy.

Autorami prezentowanych prac są: Agnieszka Antosiewicz-Mas, Elżbieta Drewniak, Aneta Więcek-Zabłotna, Piotr Balcerzak, Elżbieta Oliwiak, Irena Polit, Katarzyna Laskus, Linda Parys, Mariusz Raźniewski, Marta Cholewa, Patrycja Basińska, Renata Żurawska, Piotr Komorowski, Dorota Sitnik i Teresa Anniuk-Gulak.

Autorskie Laboratorium Fotografii nie jest typową szkołą fotografii, lecz płaszczyzną wymiany idei pomiędzy jego uczestnikami. Jest autorską propozycją dla fotografów, jak i przedstawicieli innych mediów, zdeklarowanych w kierunku dalszego rozwoju swojego twórczego potencjału poprzez studiowanie fotografii i realizacje praktyczne.

Istotą Laboratorium jest praca nad indywidualnymi projektami artystycznymi, składającymi się z serii fotografii, fotoobiektów, lub innej formy prezentacji. Propozycja jest adresowana tak do absolwentów szkół artystycznych jak i podążających samodzielną ścieżką rozwoju. Autorskie Laboratorium Fotografii działa od roku 2015 w ramach struktury Fundacji Karkonoskiej. Zajęcia odbywają się we Wrocławiu.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..