Opublikowany: czw, Kwi 18th, 2019

3 promile za kółkiem. Kierowca złamał 2 zakazy

Pięć lat w więziennej celi może spędzić 38-latek, którego legniccy policjanci zatrzymali podczas drogowej kontroli. Jak się okazało, mężczyzna usiadł za kierownicą, mając w organizmie trzy promile alkoholu. Przekręcając kluczyk w stacyjce złamał też dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w Komornikach. Gdy tylko zbliżyli się do kierowcy osobowego opla, wyczuli od niego silną woń alkoholu.

– Przeprowadzony test na alkomacie wykazał, że 38-latek ma 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Już po chwili okazało się, że nie był to jedyny grzech, jaki nieodpowiedzialny 38-latek miał na sumieniu. W policyjnych systemach przy jego nazwisku widniała bowiem informacja o dwóch aktywnych sądowych zakazach prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie. Teraz mieszkaniec gminy Miłkowice za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje mł. asp. Ekiert.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. ariel pisze:

    złamał dwa zakazy, ale co sie dziwić? Wychlał i jechał, po trzezwemu to może chociaż yanosika by miał

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..