Opublikowany: nie, Gru 17th, 2017

Samoobsługowy alkomat w złotoryjskiej komendzie

Przeholowałeś wczoraj z alkoholem i boisz się dziś wsiąść za kierownicę, bo nie wiesz czy już jesteś trzeźwy? Teraz w szybki sposób możesz rozwiać te wątpliwości. Złotoryjska policja udostępniła na komendzie alkomat, za pomocą którego samodzielnie sprawdzisz czy w twoim organizmie są jeszcze promile.

Samoobsługowy alkomat został zamontowany w holu Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi przy ul. Kościuszki. Ma on służyć kierowcom, którzy zanim wsiądą za kierownicę chcą zweryfikować swój stan trzeźwości. Zaletą nowego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Badanie jest szybkie i bezpłatne. Policjanci przypominają – jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do stanu swojej trzeźwości musi przybyć do jednostki pieszo lub jako pasażer.

Urządzenie zostało zakupione ze środków Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu złotoryjskiego.

 – Przypominamy, że jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda samochodem w takim przypadku stanowi wykroczenie. Natomiast w przypadku, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi ponad 0,5 promila, to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo, za co grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności – informuje sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy KPP w Złotoryi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..